Το διαγνωστικό κέντρο ''Πράξις Υγείας'' ζητά:

  1. Παρασκευάστρια – Αιμολήπτρια – Τεχνικός μικροβιολογικού εργαστηρίου Full Time
  • Απαραίτητα προσόντα:
  • -Απαραίτητες σπουδές στο συγκεκριμένο αντικείμενο
    -Προϋπηρεσία στον χώρο θα εκτιμηθεί επιπλέον
    -Αιμοληψίες
    -Καλλιέργειες
    -Εξυπηρέτηση ασθενών – Χειρισμός αναλυτών (βιοχημικών-
    αιματολογικών)
    – Γνώσεις μικροσκοπίου, εξέτασης γενικής ουρων
    – Λήψη κολπικού υγρού
    – Λήψη ρινοφαρυγγικού υγρού για την
    ανεύρεση Η1Ν1και για covid 19
  • Παροχές:
  • -Άριστες συνθήκες εργασίας
    -Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
    -Δυνατότητα εξέλιξης εντός της εταιρείας

2. Γραμματεία σε Διαγνωστικό Κέντρο Full Time

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Γραμματειακή υποστήριξη, υποδοχή και εξυπηρέτηση πελατών
  • Καταχώρηση εξετάσεων και παράδοση αποτελεσμάτων
  • Τηλεφωνικό κέντρο και προγραμματισμός ραντεβού
  • Συντονισμός και συνεργασία με επιμέρους τμήματα
  • Δακτυλογράφηση ιατρικών γνωματεύσεων
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Αποστολή e-mail

Προσόντα που απαιτούνται:

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ ή ΙΕΚ
  • Γνώση τυφλού συστήματος δακτυλογράφησης
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και MS Office
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα, ομαδικό πνεύμα εργασίας και άριστες επικοινωνιακές ικανότητες
  • Δυνατότητα απασχόλησης σε διάφορες βάρδιες
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση στον τομέα της υγείας
  • Ομαδικό πνεύμα, αξιοπιστία, υπευθυνότητα

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Αμοιβή αντίστοιχη των προσόντων και της θέσης εργασίας
  • Μισθολογική σταθερότητα
  • Διαρκή εκπαίδευση και επιμόρφωση
  • Άριστες συνθήκες εργασίας – Σύγχρονο Ιατροτεχνολογικό εξοπλισμό
  • Δυνατότητα εξέλιξης με αξιοκρατικά κριτήρια στην ιεραρχία της γραμματείας